ייעוץ משכנתאות פרטי

ייעוץ משכנתאות פרטי – אנחנו באמת צריכים את זה?

ייעוץ משכנתאות פרטי – אנחנו באמת צריכים את זה?

זה מאד פשוט לקבל משכנתא. בין אם אתם צריכים משכנתא לזוגות צעירים ברכישת נכס ראשון, משכנתא לצורך שיפור דיור או משכנתא לגיל השלישי.

פונים לבנק, מספקים מספר נתונים, הבנקאי מזין את הנתונים למערכת, ובתוך זמן קצר – יש לכם אישור למשכנתא.

זה באמת פשוט (טוב, ברוב המקרים).

זה גם מאד פשוט לרכוש מקרר.

נכנסים לאינטרנט, מחפשים מידע, תועלות, המלצות.

חושבים מה מתאים לנו, מה יותר, מה פחות.

בודקים מחירים, משווים, ומחליטים איפה המקום בו הכי נכון לנו לרכוש אותו.

אה… רגע. אבל במשכנתא דלגנו על השלב של השוואת המחירים.

וגם על השלב של ההתאמה האישית.

 

למה כשזה מגיע לעסקה החשובה ביותר שנעשה בחיינו,

העיסקה שנשלם עליה הכי הרבה כסף בחיינו,

דווקא שם אנחנו מתפשרים?

לא בודקים, לא מוודאים שאנחנו מקבלים את המוצר שהכי מתאים לנו,

פשוט הולכים על ההצעה הראשונה שנותנים לנו,

במקרה הטוב – השניה.

 

כי אנחנו לא יודעים, ופחות מבינים.

אנו סומכים על האדם שיושב מולנו שיהיה הוגן ויתן לנו את ההצעה הטובה ביותר לנו, או כי זה הבנק שלנו – אז הוא בטוח נותן לנו, לקוחות כל כך טובים, הצעה מצוינת.

וגם – כי זה כל כך מתיש לעבור את זה פעם אחת. אז לבחור לעבור את זה פעם נוספת, ועוד עם בנק אחר?

אז בואו נעשה סדר.

יש ייעוץ משכנתאות פרטי, ויש את המשכנתא שהבנקאי בבנק מוכר לכם.

חשוב שנעמוד על ההבדלים.

בשביל לקבל משכנתא מהבנק אתם צריכים לפנות לבנק, להמתין שיחזרו אליכם, ואז יקבעו לכם פגישה. זה יכול לקחת בין מספר ימים למספר שבועות.

לאחר שתגיעו לפגישה פיזית בבנק, תשבו עם פקיד המשכנתאות, שיקח מכם את הפרטים הרלוונטיים על מנת לתת לכם הצעה למשכנתא. הוא ישאל האם אתם עובדים, וכמה אתם משתכרים. מה שווי הנכס שאתם עתידים לרכוש וכמה הון עצמי יש לכם. וכמובן – האם יש לכם הלוואות. בסוף הוא ישכלל את כל הנתונים הללו יחד ויגיש בקשה למשכנתא, שתאושר בטווח של שעות עד מספר ימים.

והנה, קיבלתם אישור למשכנתא ואתם מאד שמחים. כי הבנק אישר את הבקשה.

אפשר להיות רגועים ולהתקדם בחיים.

רק רגע…

בואו נבחן מה היתרונות בייעוץ משכנתאות פרטי.

בבואכם לקבל ייעוץ משכנתא, בדיוק כמו שאתם עושים כשאתם צריכים עו"ד שילווה אתכם בעסקת רכישה או קניה של נכס, או כמו כשאתם מזמינים חשמלאי שיטפל במערכות החשמליות בבית שלכם, גם יועצת המשכנתאות היא מומחית. מומחית לבנקים, מומחית לתמהילים, ומומחית ב – קודם כל – להבין מה אתם באמת צריכים.

לעיתים, אפילו אתם לא תדעו לומר עד הסוף מה בדיוק אתם צריכים, אבל יועצת משכנתאות שמבינה עניין, תדע לשאול את השאלות הנכונות, ולתת את הפתרונות המתאימים.

כשתפנו ליועצת משכנתאות תחילה היא תשאל אתכם המון שאלות. כן, כמו הבנקאי בבנק, היא תשאל כמה אתם משתכרים, ומה שווי הנכס שאתם עתידים לרכוש, כמה הון עצמי יש לכם, והאם יש לכם הלוואות. אבל היא גם תשאל מה התכניות שלכם לעתיד, כמה זמן אתם חושבים שתגורו בנכס, האם אתם אוהבי סיכון או שונאי סיכון, ומה הצפי לגבי כספים נוספים שעתידים להגיע אליכם בשנים הבאות. היא תשאל הרבה שאלות, כדי שבסוף תוכל לעזור לכם לתכנן ולהתאים, בראש וראשונה, את תמהיל המשכנתא שלכם אליכם.

לאחר ברור הצרכים המעמיק הזה, יועצת המשכנתאות תבנה את התיק שלכם, תאסוף מכם מסמכים, תסדר ותארגן אותם בצורה נכונה, תבנה תמהיל משכנתא מתאים, ורק אז תגיש את התיק שלכם לבנקים, רק כשהיא כבר יודעת לאן היא מכוונת, ומה היא מצפה לקבל מבחינת התנאים בתיק.

לעיתים היא תפנה ל 2 בנקים, לעיתים ל 3, ולעיתים ליותר. זה מאד תלוי במורכבות התיק, בחוזק הפיננסי שלו, ובשיקולים נוספים אותם לוקחת היועצת.

היועצת תקיים מו"מ מקיף על התיק, וכשהמו"מ יגיע למיצוי, היא תעדכן אתכם מה נתן כל בנק, האם ואיפה יש דילמות, וביחד תחליטו איך מתקדמים הלאה.

בסיומו של התהליך, תוכלו להיות בטוחים שאתם עומדים לחתום על המשכנתא הטובה ביותר עבורכם, שהותאמה בדיוק למה שאתם צריכים, כזו שלא תשלמו בגינה כסף מיותר לבנק.

לאורך כל התהליך, היועצת זמינה עבורכם לשאלות ואי ודאויות, התלבטויות ומחשבות שעולות תוך כדי תנועה. וכמובן, היועצת חוסכת לכם את כל כאב הראש בעבודה מול הבנקים, והרבה הרבה שעות, בהן אתם תמשיכו בחיי השגרה שלכם, והיא זו שתעבוד על המשכנתא שלכם בשבילכם.

וכל זאת למה?

כי בניגוד לבנקאי בבנק, עבור יועצת המשכנתאות הפרטית רק טובתכם נמצאת מול העיניים. לא טובת הבנק, לא טובת הבנקאי. רק האינטרס שלכם.

אם נחזור לרגע לדברים שכתבתי בהתחלה,

משכנתא היא מוצר לכל דבר ועניין.

יש עסקים שיגישו לכם אותה בצורה אחת ובמחיר אחד,

ויש כאלה שיגישו לכם אותה בצורה אחרת ובמחיר שונה.

העסקים הללו, הלא הם הבנקים, רוצים להרוויח כמה שיותר, ונהנים מחוסר הידע של הצרכנים, ומהעדר הסבלנות שלהם, הצרכנים, לבצע השוואת מחירים. הם יודעים כמה מתיש יכול להיות תהליך של לקיחת משכנתא ויוצאים מנקודת הנחה שלא תרצו לעבור את התהליך הזה יותר מפעם אחת.

בדיוק בשביל אני כאן.

בשביל לתת לכם שירות ולעזור לכם להשיג את המשכנתא הטובה ביותר עבורכם.

כתבות נוספות באתר – לחצו כאן

מחשבון משכנתא – לחצו כאן

לאתר בנק ישראל ולאתר התאחדות יועצי המשכנתאות

יש לכם שאלות נוספות לגבי המשכנתא?
לחצו על הלינק מטה ואחזור אליכם

מה זה משכנתא

נטע אלמוג ליבוביץ'

יועצת לכלכלת המשפחה ולמשכנתאות

לתיאום פגישת ייעוץ